Ігор Мосійчук: «Мене задовольнить посада генерального прокурора при президентові Ляшко»

Народний депутат розповів про свої досягнення в політиці, чому не збирається їздити на велосипеді, та якому алкоголю він надає перевагу.

З Ігорем Мосійчуком ми зустрілися в офісі «Радикальної партії», що знаходиться в центрі Києва в бізнес-центрі «Карнегі». Одразу з порогу мене вразила охорона: вони і гадки не мали, які люди працюють в цій будівлі. Та й зателефонувати до секретаря офісу партії неможливо: в телефоні жіночка пояснює, що з ними немає зв’язку. Охоронець навіть не здивувався. Розповів, що на поверх, де живе «Радикальна партія», ніколи неможливо  додзвонитися. Тому прийшлося чекати народного депутата біля входу в центр.

Як справжній політик, Ігор Мосійчук запізнився на зустріч, пояснивши, що затримали справи в Комітеті. Він провів мене через ресепшн, а я обережно охоронцю показала на Мосійчука, щоб той знав, як виглядає радикальний депутат. Піднявшись на поверх «Радикальної партії», спершу ми побачили двері до приймальної лідера партії Олега Ляшко, якого на місці не було. А кабінет мого співрозмовника розташувався по сусідству з кабінетом його колеги по партії – Андрія Лозового. До речі, під час інтерв’ю Лозовий досить часто заходив до Ігоря Мосійчука, нагадуючи йому про щось важливе.

В кабінеті Ігоря Володимировича все досить просто: декілька ікон на різний смак, фотографія радикальної гуцулки та сімейні фотографії. Разом з ним в кабінеті працює і його молода помічниця, яка крім допомоги народному депутату, в вільний час займається професійним фотографуванням.

Перед початком інтерв’ю Ігор Мосійчук запалив цигарку. Навіть проблеми зі здоров’ям не змусили його позбавитися шкідливої звички. В бесіді з КиевПравда народний депутат розповів про свої досягнення в політиці, чому не збирається їздити на велосипеді, та якому алкоголю він надає перевагу.

КиевПравда: Як ваше здоров’я? Як ви зараз себе почуваєте?

Ігор Мосійчук: Насправді, я почуваю себе краще. Я проходив обстеження закордоном в Італії. Друзі допомогли, домовилися і оплатили, вони якраз живуть в Італії. Я там побував всього пару днів із дружиною.

КП: А чому саме закордоном?

ІМ: Не те, що я не довіряю нашій медицині. По суті, наші лікарі мене і врятували. Але в Італії я хотів отримати результати аналізів для того, щоб порівняти. Плюс, у нас в країні є багато фальсифікатів ліків, і я вам скажу, що ліки, які я придбав там, були ідентичні по назві і форми до наших, але якісно відрізнялись.

КП: Після лікування, стикнувшись з проблемою фальсифікації ліків в Україні, як народний депутат, що зробили для боротьби з цією проблемою?

ІМ: Я зараз готую законопроект, який посилить кримінальну відповідальність за виготовлення фальсифікату. А взагалі це проблема МОЗа (Міністерства охорони здоров’я – Ред.). Для якісної боротьби нам необхідно ввести лабораторії, які власне б контролювали ліки, визначити більш жорсткі правила ліцензування. Суспільству потрібен якісно новий підхід до охорони здоров’я.

КП: Ви через свою хворобу за короткий проміжок часу втратили вагу. Зараз ви підтримуєте здоровий спосіб життя?

ІМ: Так, підтримую, намагаюся більше ходити. Займатися у спортзалі мені ще неможна, тому ходіння мені допомагає тримати себе у формі. Наприклад, коли перебуваю у відрядженнях,  то я намагаюся відмовитися від транспорту у містах. Але це якщо я не їду своєю машиною.

КП: Не пробували відмовитися від автомобіля та почати їздити на велосипеді, наприклад, до Верховної Ради?

ІМ: Ні, до Верховної Ради на велосипеді не поїду. Я вважаю, це більше піаром. І не зовсім безпечно це буде для мене їхати через місто до ВРУ на велосипеді.

КП: Тобто для вас кращий вибір – це елітні автомобілі (на зустріч приїхав наLexus, який вказаний в декларації – Ред.)?

ІМ: Я обираю надійні автомобілі, які забезпечать мені безпеку. До цього в мене вже був автомобіль, подарований батьком, але на ньому я потрапив в аварію. Після цього дружина наполягла купити новий автомобіль Lexus. Він мене повністю влаштовує.

КП: Особистий водій у вас є?

ІМ: Є, але це не особистий водій, це особистий товариш. Він зі мною з 2007 року. Познайомились, коли я був редактором газети у Василькові. Вже тоді він у мене працював водієм, потім як помічник. Коли я був на фронті, він теж мене перевозив. Часу від часу я йому даю вихідний, тоді мене возить дружина.

КП: Вас всі знають як народного депутата, але в першу чергу ви людина. Як часто вам доводиться говорити неправду?

ІМ:  (Пауза) Ви знаєте, я взяв за правило після обрання до Верховної Ради навіть у дрібницях не говорити неправди. Тому я намагаюся дотримуватися цього правила.

мосийчук

КП: А чи бувало у вашому житті, можливо в молодості, ситуація, коли ви сказали неправду, а совість гризе досі?

ІМ: Бувало.                         

КП:Розкажете?

 ІМ: Ні, досі сумління мучить.

КП:Так навпаки, у вас є можливість виговоритися.

ІМ: Я просто намагався виправити ситуацію.

КП: Прихильників «Радикальної партії» вам доводилося обманювати?

ІМ: Ні. (Пауза) Я можливу брав на себе зобов’язання, які в силу тих чи інших причин не зміг виконати. Але свідомо, я нікого в оману не вводив.

КП: Пропоную перевірити це. Я обрала Топ-5 обіцянок «Радикальної партії» з програми, з якою ви йшли на вибори до Верховної Ради у 2014 році. Пропоную вам розказати, що вдалося зробити, а що так і не втілено у життя. Перший пункт – це повернення ядерного статусу Україні. На якій стадії зараз це питання?

ІМ: Ми вивчили це питання повністю, ми розуміємо, як це зробити технічно, юридично. Ми не відмовились від цього. Але політично це зробити поки неможливо, тому що проти наші західні партнери, в парламенті немає необхідної більшості.  Ми можемо зареєструвати такий законопроект, але це буде виглядати як простий піар і не більше. Зараз в парламенті лише 30-35 прихильників такої ідеї при необхідних 226. Тому ми не виносимо це питання.

КП: А якщо назбираються необхідні голоси?

ІМ: Якщо вони з’являться, якщо  буде необхідність, якщо це буде гарантувати нам територіальну цілісність і безпеку, то ми це питання піднімемо.

КП: Тобто ви готові будете піти проти Західної Європи?

ІМ: Нам найголовніше не роздратувати західних партнерів, нам потрібно показати, що ми готові поступово, чітко, цілеспрямовано захищати інтереси держави, нації, територіальної цілісності.

КП: Наступна обіцянка: «Олігархи, які напряму організовували сепаратистів, віддадуть державі своє майно». Хто вже віддав?

ІМ: Я вам скажу так. Питання деолігархізації, питання фінансування терористів – це дуже серйозні питання. І я б їх розділив. На шляху до деолігархізації, в тому числі з ініціативи та за участі «Радикальної партії» зроблено два важливих кроки. Це стосується повернення у державну власність «Укрнафти», ми це зробили, як і обіцяли.

КП: Тобто це повністю ваша заслуга?

ІМ:Так. Питання друге – це питання ринку природного газу. Я не можу сказати, що ми там були найголовніші. Але ми послідовно відстоювали позицію, чим демонополізували вплив міліардера Дмитра Фірташа на газовий ринок і зупинили спробу повної приватизації облгазів.

КП: В своїй програмі ви обіцяєте ліквідувати нелегальний земельний ринок.

ІМ: Ми зареєстрували законопроект, точно не пам’ятаю коли. Стосовно ринку ренту. Тільки тоді, коли буде ринок ренти і прозорі правила гри, тоді припиниться обдирання селян латифундистами шляхом «я пай твій взяв, тобі не поверну, тримай мішок полови». Я з такими їжджу на рідну Полтавщину і стикаюся постійно. Взагалі, найбільшим латифундистом в нашій країні є сам президент Петро Порошенко. Ми забуваємо, що сільськогосподарські угіддя, які працюють на «Roshen» гноблять село.

КП: Ви вже до цього згадували про проблеми медицини в Україні. І для покращення цієї сфери «Радикальна партія» гарантувала, що державапочне виділяти на медицинув 10 разів більше коштів, ніж до виборів.

ІМ:  Наш представник в Комітеті з питань охорони здоров’я Оксана Корчинська і весь комітет консолідовано підготував низку законів. Але пан Олександр Квіташвілі (Міністр охорони здоров’я України з  2014 року до 2016 року – Ред.) валив такі законопроекти. Політичної волі не було.

КП: До речі, у «Радикальної партії» є свої кандидати на посаду міністра охорони здоров’я? Хто це?

ІМ: Кандидати є. Та я б не хотів називати імена цих людей, щоб у них не було по роботі неприємностей через зв’язки з нами. Скажу, що це фахові люди в медицині.

КП: І найцікавіший пункт із програми партії. А саме: ви анонсували створення суспільного антикорупційного корпусу - для реакції на скарги громадян. До складу цього корпусу повинні були увійти безкомпромісні ветерани воєнних дій на Сході. Тобто ви впевнені, що воєнні ветерани не брали би хабарів?

ІМ: Я не впевнений. Але проблемою корупції, проблемою оздоровлення суспільства є не піймати якогось міністра і посадити. Тому що його можна буде зразу змінити. У нас без змін залишається і досі лише чиновницький апарат. І ми дійшли до того, що саме цей апарат став найбільшим ворогом українців. Тому ми переконані, що не тільки антикорупційні, а й більшість інших посад повинні займати люди, які добровільно йшли на фронт захищати свою країну.

КП: Щодо оздоровлення суспільства. Нещодавно з’явилася інформація про чорну бухгалтерію «Партії регіонів». На вашу думку, що набагато страшніше – офшори чи чорна бухгалтерія?

ІМ: І те, і друге.

КП: Чому?

ІМ: Тому що офшори є електронною версією чорної бухгалтерії. Але головне питання, чому саме зараз з’явилася інформація про чорну бухгалтерію. На мою думку, для того, щоб пригасити офшорний скандал.

КП: Тобто ви можете сказати, що народний депутат від БПП Сергій Лещенко та головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик, які опублікували ці дані,  пов’язані з Петром Порошенко, якому вигідно переключити увагу з офшорів?

ІМ: Я в цьому твердо переконаний!

КП: До речі, чому пан Ляшко почав нервувати перед опублікуванням цих документів?

ІМ: Він не нервував. Нам з Банкової погрожували, що в ці так звані документи внесуть Олега Валерійовича.

КП: Хто конкретно це був?

 ІМ: Чесно кажучи, я не запитував. Але я думаю, що це з високих чинів.

КП: В документах записані прізвища представників партії «Наша Україна». Ви тісно спілкуєтесь з Віктором Ющенко. Тему чорної бухгалтерії особисто з ним обговорювали?

ІМ: Ні, я не говорив з ним. Та я не виключаю, що спонсори могли бути одні й ті самі в деяких політиків з «Нашої України».

КП: Ваші топ-5 досягнень на посаді народного депутата.

(В цей момент Ігор Мосійчук  починає загинати пальці.)

ІМ:  (Пауза) Перш за все, мабуть, те, що з моєї подачі почалося реформування пенітенціарної служби. Друге, я є співавтором законів про декомунізацію, яка зараз завершується. Я є співавтором закону, який заборонив Комуністичну партію, і визнав ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні. Це історичні рішення і вони надзвичайно важливі для майбутнього нашої нації. Я є співавтором закону про «Укрнафту». І я напрацював, але ще не завершив, реформу прокуратури, з якою я воюю. Вважаю, що прокуратура не може бути реформована, її потрібно знищити як конституцію. А натомість утворити департамент відповідний в Міністерстві юстиції, який би представляв інтереси держави і громадянина у судах.

мосийчук

КП: Чому ви не захотіли увійти в історію як перший народний депутат, який відмовився від депутатської недоторканності?

ІМ: (Підвищив голос) Я не можу від неї відмовитись. Я маю тоді скласти депутатські повноваження.

КП: Розкажіть, що ви найбільше боїтесь у своєму житті?

ІМ: Втратити дітей.

КП: А як народний депутат?

ІМ: Зробити вчинок, який піде на шкоду нації.

КП: Якби вам запропонували мільярд  доларів або стати президентом України, то що ви обрали?

ІМ: (Пауза) Стати президентом. Тому що я 26 років живу громадською і політичною діяльністю. Я присвятив все своє життя служінню нації і державі. І для мене кошти, можливо, і є механізмом, але не ціллю. Для мене головна мета – створити могутню Українську Державу. І будь-який інструментарій народного депутата, якась інша посада, яка наблизить та дасть можливість реалізувати свої мрії і своє бачення держави, є для мене більш пріоритетним, чим гроші. Хоча, я не планую брати участь у виборах президента.

КП: Не маєте бажання скласти конкуренцію Олегу Ляшку?

ІМ: По-перше, я вважаю, що Олег Валерійович на відміну від мене дозрів. А по-друге, я можу задовільнитися посадою генерального прокурора при президентові Олегові Ляшко.

КП: У вас непогані посадові плани на майбутнє. До речі, чому у вас досі немає вищої освіти?

ІМ: Я вчусь на журналіста зараз у Львові. Тому що я перш за все журналіст.

КП: На бюджеті чи на контракті навчаєтеся?

ІМ: На контракті, звичайно. Це було б неправильно з моєї сторони вчитися за державні кошти.

КП: Чому надаєте перевагу у спиртному?

ІМ: Раніше я любив випити, міг і по-козацькому випити. Але зараз у зв’язку зі станом здоров’я, не вживаю алкогольні напої. Хоча лікарі мені дозволили 50 грамів чистої горілки інколи випивати, вино взагалі заборонили вживати. А ще заборонили те, що я найбільше люблю – випити пиво з раками. Тому зараз приходиться їсти тільки раки і запивати мінеральною водою.

КП: Яку останню книгу ви читали?

ІМ: Наразі мені мій товариш, доктор історичних наук, подарував свою книгу про українські печатки. І я її зараз читаю.

КП: А як часто Конституцію перечитуєте?

ІМ: Майже через день, звіряю відповідність деяких заяв наших політиків. Я взагалі досить бережно відношусь до Конституції і не підтримую будь-які внесення до неї в час війни. Це моя Біблія в політиці.

КП: Яка зараз зарплата у народного депутата?

ІМ: Я не отримую повну заробітну плату, тому що частина грошей йде на аліменти дітям. Але взагалі народні депутати тепер отримують 23-24 тисячі гривень.

КП: Хто більше грошей в сім’ю приносить: ви чи дружина?

ІМ: Дружина. Вона підприємець, але фабрик немає.

КП: Чим любили займатися в молодості?

ІМ: Я дуже любив їздити на конях, часто з хлопцями ганяли на перегонах. Крім цього, я любив і люблю читати, в мене навіть є своя власна бібліотека. А ще я пасічник у 8 поколінні. Можливо саме тому я спілкуюсь з Віктором Ющенко.

Ігоря Мосійчука дійсно знають як самого радикального депутата від "Радикальної партії". Про що постійно свідчать його вчинки. КиевПравда бажає успіхів народному депутату і найголовніше - не втрачати довіру народу. А для цього треба дійсно працювати та жити заради України.

Автор: Марина Шашкова

Фото: Елена Свислова

31347 dd08 mm06 yy2016 2016 июнь червень лето літо фото галерея интервью Игорь Мосийчук Радикальная партия 31347 dd08 mm06 yy2016 2016 b.ym xthdtym ktnj ksnj ajnj ufkthtz bynthdm. Bujhm Vjcbqxer Hflbrfkmyfz gfhnbz 31347 dd08 mm06 yy2016 2016 июнь червень лето лыто фото галерея интервью Игорь Мосийчук Радикальная партия